Důchody
Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.
Ve středu 4. června 2025 bude Klientské centrum ČSSZ uzavřeno pro veřejnost z důvodu konání Česko-německých poradenských dnů. Více informací naleznete v tiskové zprávě. Děkujeme za pochopení.
Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.
V souvislosti s podvodnými weby, které napodobují nejen ePortál ČSSZ, umístila Česká správa sociálního zabezpečení na své oficiální webové stránky digitální pečeť od DigiCertu. Díky ní si uživatel okamžitě zobrazí detailní informace o držiteli certifikátu a ověří si tak bezpečnost webu. ČSSZ se tímto krokem brání proti podvodníkům, kteří napodobují webové stránky ČSSZ se záměrem vylákat z lidí citlivé údaje o bankovních účtech. Přestože jsou podezřelé domény ze strany ČSSZ blokovány, ČSSZ varuje a důrazně vyzývá klienty, aby veškeré stránky ověřovali, a to nově například pomocí digitální pečeti.
ČSSZ přistoupila k dalšímu zvýšení bezpečnosti svých webových stránek (eportal.cssz.cz, www.cssz.cz) a umístila na ně tzv. pečeť od DigiCertu. Pečeť na webových stránkách návštěvníka okamžitě upoutá a je pro něj snadno identifikovatelná. Díky ní snadno zjistí všechny informace o majiteli webu. Pečeť je v současnosti jediným nástrojem, jak návštěvníkům uživatelsky přívětivým způsobem prokázat identitu, umožnit autentizaci a bránit se před phishingem. Pokud by se podařilo útočníkovi získat kód pečeti, tak na odlišné (podvodné) doméně nebude fungovat.
Návštěvník stránek ihned vidí, že jsou stránky zabezpečené TLS certifikátem. Pokud na pečeť klikne, zobrazí se mu detaily certifikátu a informace v něm obsažené, které identifikují daný web. Pečeť je umístěna vždy v dolní části webů ČSSZ, nejčastěji v tzv. patičkách.
Náhled digitální pečeti:
Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.
Máte „neschopenku“, jsou vaši blízcí nemocní? Vše o „nemocenském“ či „ošetřovném“ a o povinnostech občanů a zaměstnavatelů se dozvíte zde.
Očekáváte narození miminka, připravujete se na roli maminky a tatínka? Vše o „peněžité pomoci v mateřství“ či „otcovské“ nebo „vyrovnávacím příspěvku“ se dozvíte zde.
Víte, jaké jsou sazby pojistného a koho se placení pojistného týká? Vše o pojistném na sociální zabezpečení a povinnostech zaměstnavatelů se dozvíte zde.
Zaměstnavatelé mají ze zákona v rámci sociálního zabezpečení řadu povinností, od placení pojistného po předávání různých tiskopisů. Jaké povinnosti to konkrétně jsou a jak na podání tiskopisů se dozvíte zde.
Je podnikání hlavním zdrojem vašeho příjmu nebo si podnikáním přivyděláváte? Vše o povinnostech OSVČ nejen v důchodovém pojištění se dozvíte zde.
Zajímá vás, jaké úkoly plní lékaři lékařské posudkové služby? Vše o lékařské posudkové službě a jejích činnostech se dozvíte zde.
Pracujete/pracovali jste v zahraničí či jste v cizině žili? Vše o podmínkách vzniku nároku na důchod nebo nemocenské dávky se dozvíte zde.
Vše o podmínkách a poskytování tzv. odškodňovacích dávek vyplácených zpravidla osobám poškozeným totalitními režimy se dozvíte zde.
Kontaktní informace na OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno naleznete zde.
Nevíte si rady a potřebujete poradit? Kontaktujte call centra ČSSZ na čísle 800 050 248.
Chcete si domluvit čas vaší návštěvy OSSZ, využijte náš rezervační systém.