Důchody
Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.
Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.
Na ústředí ČSSZ byl umístěn automatizovaný externí defibrilátor HeartSine® Samaritan® PAD 350P. Ústředí ČSSZ se tak stalo jedním z míst rozsáhlé sítě AED systému Záchranka, kde jsou defibrilátory dostupné také široké veřejnosti.
Automatizovaný externí defibrilátor je lékařský přístroj určený pro laickou veřejnost k základní resuscitaci před příjezdem záchranné služby. To znamená, že může pomoci člověku v bezvědomí, který nedýchá, obnovit pomocí elektrického výboje (zvaného defibrilace) správnou činnost srdce, aby se rozběhlo a začalo opět fungovat. Použití AED je velmi jednoduché, neboť se aktivuje pouhým vysunutím diod a stisknutím tlačítka start. Přístroj poté sám jednoduše a srozumitelně hlasem naviguje. Instruuje také pomocí obrazové nápovědy na diodách a hlasové nápovědy, kam na tělo člověka v bezvědomí diody umístit. Zároveň simuluje rychlost provádění masáže srdce.
Defibrilátor je snadno dostupný ihned po vstupu do hlavní budovy na levé stěně vedle vstupních turniketů v neuzamčené skříňce. Adresa budovy ústředí ČSSZ je Křížová 25, Praha 5 – Smíchov. Pokud bude kdokoliv, kdo se nachází v blízkosti ústředí ČSSZ, potřebovat poskytnout první pomoc, může do budovy vstoupit a defibrilátor použít. Defibrilátor je dostupný 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Součástí pořízení defibrilátoru bylo také proškolení části zaměstnanců napříč všemi útvary včetně zaměstnanců ostrahy budovy.
Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.
Máte „neschopenku“, jsou vaši blízcí nemocní? Vše o „nemocenském“ či „ošetřovném“ a o povinnostech občanů a zaměstnavatelů se dozvíte zde.
Očekáváte narození miminka, připravujete se na roli maminky a tatínka? Vše o „peněžité pomoci v mateřství“ či „otcovské“ nebo „vyrovnávacím příspěvku“ se dozvíte zde.
Víte, jaké jsou sazby pojistného a koho se placení pojistného týká? Vše o pojistném na sociální zabezpečení a povinnostech zaměstnavatelů se dozvíte zde.
Zaměstnavatelé mají ze zákona v rámci sociálního zabezpečení řadu povinností, od placení pojistného po předávání různých tiskopisů. Jaké povinnosti to konkrétně jsou a jak na podání tiskopisů se dozvíte zde.
Je podnikání hlavním zdrojem vašeho příjmu nebo si podnikáním přivyděláváte? Vše o povinnostech OSVČ nejen v důchodovém pojištění se dozvíte zde.
Zajímá vás, jaké úkoly plní lékaři lékařské posudkové služby? Vše o lékařské posudkové službě a jejích činnostech se dozvíte zde.
Pracujete/pracovali jste v zahraničí či jste v cizině žili? Vše o podmínkách vzniku nároku na důchod nebo nemocenské dávky se dozvíte zde.
Vše o podmínkách a poskytování tzv. odškodňovacích dávek vyplácených zpravidla osobám poškozeným totalitními režimy se dozvíte zde.
Kontaktní informace na OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno naleznete zde.
Nevíte si rady a potřebujete poradit? Kontaktujte call centra ČSSZ na čísle 800 050 248.
Chcete si domluvit čas vaší návštěvy OSSZ, využijte náš rezervační systém.