ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Informativní důchodová aplikace (IDA)

(aktualizováno 27. 7. 2021)

29 07/2021 Praha

Přečtěte si nové vydání Zpravodaje ČSSZ

29. 07. 2021

Stěžejním tématem nového vydání Zpravodaje ČSSZ je Informativní důchodová aplikace (IDA), nová služba ePortálu ČSSZ. V rozhovoru s ústředním ředitelem ČSSZ Františkem Boháčkem se dozvíte, co aplikace umí a jak ji používat. Nechybí ani tematicky zaměřené články ke starobním důchodům a předčasným odchodům do důchodu. Aktuální vydání doplňují zprávy o newsletteru ČSSZ, možnostech používání elektronické identity a o projektu eNeschopenka, který se stal IT projektem roku 2020.

Nové číslo Zpravodaje ČSSZ si můžete přečíst zde:   https://www.cssz.cz/web/cz/zpravodaj-cssz

Životní situace

Důchody

Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.

Zjistit více

Nemoc

Máte „neschopenku“, jsou vaši blízcí nemocní? Vše o „nemocenském“ či „ošetřovném“ a o povinnostech občanů a zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Mateřství

Očekáváte narození miminka, připravujete se na roli maminky a tatínka? Vše o „peněžité pomoci v mateřství“ či „otcovské“ nebo „vyrovnávacím příspěvku“ se dozvíte zde.

Zjistit více

Placení pojistného

Víte, jaké jsou sazby pojistného a koho se placení pojistného týká? Vše o pojistném na sociální zabezpečení a povinnostech zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Zaměstnavatel

Zaměstnavatelé mají ze zákona v rámci sociálního zabezpečení řadu povinností, od placení pojistného po předávání různých tiskopisů. Jaké povinnosti to konkrétně jsou a jak na podání tiskopisů se dozvíte zde.

Zjistit více

OSVČ

Je podnikání hlavním zdrojem vašeho příjmu nebo si podnikáním přivyděláváte? Vše o povinnostech OSVČ nejen v důchodovém pojištění se dozvíte zde.

Zjistit více

Nepříznivý zdravotní stav

Zajímá vás, jaké úkoly plní lékaři lékařské posudkové služby? Vše o lékařské posudkové službě a jejích činnostech se dozvíte zde.

Zjistit více

Práce a pobyt v zahraničí, EU

Pracujete/pracovali jste v zahraničí či jste v cizině žili? Vše o podmínkách vzniku nároku na důchod nebo nemocenské dávky se dozvíte zde.

Zjistit více

Odškodnění

Vše o podmínkách a poskytování tzv. odškodňovacích dávek vyplácených zpravidla osobám poškozeným totalitními režimy se dozvíte zde.

Zjistit více
Životní situace Životní situace