ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Aktuální informace k ošetřovnému z důvodu uzavření škol

(aktualizováno 14. 4. 2021)

13 05/2021 Praha

ČSSZ vám už rok přináší aktuální informace přímo do e-mailové schránky

13. 05. 2021

Přesně před rokem Česká správa sociálního zabezpečení spustila novou službu v podobě odběru novinek, tzv. newsletteru. Klienti se díky jednoduché registraci prostřednictvím e-mailu přihlašují k odběru „zpráv z první ruky“. Za první rok fungování se k odběru novinek přihlásilo 8 484 zájemců.

Přesně před rokem Česká správa sociálního zabezpečení spustila zcela novou službu pro klienty – odběr novinek. K tzv. newsletteru ČSSZ se klienti mohou přihlašovat prostřednictvím svých e-mailů. K dnešnímu dni se k odběru novinek přihlásilo 8 484 uživatelů. Nejvyšší podíly uživatelů tvoří kategorie zaměstnavatelů, OSVČ a pojištěnců (občanů). Nejvíce odběratelů se zaregistrovalo k odběru kategorie zaměstnavatelů, konkrétně 6 537. Mezi zájemci o aktuální informace z agendy ČSSZ jsou vzdělávací instituce, státní správa a samospráva, poskytovatelé zdravotních služeb a řada společností ze soukromého sektoru.

Registrovaní uživatelé díky odběru novinek získávají důležité informace od ČSSZ jako první. Informace mohou klienti odebírat na základě svých zájmů nebo svého působení. Novinky jsou rozděleny do kategorií podle segmentů klientů, s nimiž Česká správa sociálního zabezpečení komunikuje, a to:

  • pro zaměstnavatele,
  • pro OSVČ,
  • pro pojištěnce (občany),
  • pro lékaře,
  • pro vývojáře lékařských SW,
  • pro vývojáře mzdových a personálních SW.

Přihlásit se k odběru novinek je jednoduché, vybrat si lze jednu nebo více kategorií a samozřejmostí je možnost výběr kdykoliv změnit.

 

K odběru novinek se můžete přihlásit na https://www.cssz.cz/web/cz/odber-novinek nebo pomocí QR kódu.

E-mailovou adresu, kterou uvedete při registraci, bude ČSSZ využívat výhradně pro účely zasílání novinek a vybraných informací. Odběr novinek lze kdykoliv zrušit.

ČSSZ/OSSZ vyžaduje a zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy pro ochranu osobních údajů a pouze k legitimním účelům.

Více informací naleznete na https://www.cssz.cz/cz/gdpr.htm.

Životní situace

Důchody

Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.

Zjistit více

Nemoc

Máte „neschopenku“, jsou vaši blízcí nemocní? Vše o „nemocenském“ či „ošetřovném“ a o povinnostech občanů a zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Mateřství

Očekáváte narození miminka, připravujete se na roli maminky a tatínka? Vše o „peněžité pomoci v mateřství“ či „otcovské“ nebo „vyrovnávacím příspěvku“ se dozvíte zde.

Zjistit více

Placení pojistného

Víte, jaké jsou sazby pojistného a koho se placení pojistného týká? Vše o pojistném na sociální zabezpečení a povinnostech zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Zaměstnavatel

Zaměstnavatelé mají ze zákona v rámci sociálního zabezpečení řadu povinností, od placení pojistného po předávání různých tiskopisů. Jaké povinnosti to konkrétně jsou a jak na podání tiskopisů se dozvíte zde.

Zjistit více

OSVČ

Je podnikání hlavním zdrojem vašeho příjmu nebo si podnikáním přivyděláváte? Vše o povinnostech OSVČ nejen v důchodovém pojištění se dozvíte zde.

Zjistit více

Nepříznivý zdravotní stav

Zajímá vás, jaké úkoly plní lékaři lékařské posudkové služby? Vše o lékařské posudkové službě a jejích činnostech se dozvíte zde.

Zjistit více

Práce a pobyt v zahraničí, EU

Pracujete/pracovali jste v zahraničí či jste v cizině žili? Vše o podmínkách vzniku nároku na důchod nebo nemocenské dávky se dozvíte zde.

Zjistit více

Odškodnění

Vše o podmínkách a poskytování tzv. odškodňovacích dávek vyplácených zpravidla osobám poškozeným totalitními režimy se dozvíte zde.

Zjistit více
Životní situace Životní situace