ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

Výchovné – otázky a odpovědi ke zvýšení starobního důchodu za vychované dítě

2 03/2023 Praha

On-line seminář ke slevám na pojistném sklidil řadu pozitivních ohlasů

2. 03. 2023

Česká správa sociálního zabezpečení uspořádala on-line seminář k právní úpravě slev na pojistném pro zaměstnavatele a mzdové účetní, který se uskutečnil 23. 2. 2023. Během semináře byly účastníkům srozumitelně vysvětleny veškeré podmínky nároku na slevu včetně uplatnění a názorných příkladů v souvislosti s možností uplatnění slevy na pojistném za specifické skupiny zaměstnanců od února 2023. Pro ty, kteří se semináře nemohli účastnit, jsme z celého semináře vytvořili videozáznam.

Seminář probíhal prostřednictvím aplikace Microsoft Teams a účastnilo se ho přes 500 přihlášených, kteří na samotném konci hodnotili seminář velmi kladně. Z on-line semináře byl vytvořen videozáznam, který je veřejně dostupný na YouTube kanále nebo si ho můžete spustit přímo níže:

 

Během semináře mohli přihlášení rovněž pokládat dotazy, které se postupně sesbíraly a vytvořil se z nich soubor nejčastějších otázek a odpovědí. Vzhledem k velkému množství specifických dotazů budou postupně zveřejňovány i další odpovědi a to v sekci slevy na pojistném na webu ČSSZ.

Na základě velmi pozitivních reakcí od účastníků on-line semináře by Česká správa sociálního zabezpečení chtěla i v budoucnu pokračovat v proklientském přístupu v poskytování informací a uskutečňovat obdobné možnosti ve vzdělávání při dalších zásadních změnách právních úprav.

 

Volejte Call Centra CSSZ

 

Допомога громадянам України та їхнім родинам
Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich rodiny

Інформація стосується допомоги громадянам України, які довгостроково проживають і працюють у Чеській Республіці, члени сімей яких приїжджають до Чеської Республіки внаслідок війни.

Informace se týká pomoci občanům Ukrajiny, kteří v ČR dlouhodobě žijí a pracují a jejichž rodinní příslušníci přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky.

 

Životní situace

Důchody

Jste příjemcem důchodu nebo zvažujete podat žádost o důchod? Vše o důchodech starobních, invalidních a pozůstalostních se dozvíte zde.

Zjistit více

Nemoc

Máte „neschopenku“, jsou vaši blízcí nemocní? Vše o „nemocenském“ či „ošetřovném“ a o povinnostech občanů a zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Mateřství

Očekáváte narození miminka, připravujete se na roli maminky a tatínka? Vše o „peněžité pomoci v mateřství“ či „otcovské“ nebo „vyrovnávacím příspěvku“ se dozvíte zde.

Zjistit více

Placení pojistného

Víte, jaké jsou sazby pojistného a koho se placení pojistného týká? Vše o pojistném na sociální zabezpečení a povinnostech zaměstnavatelů se dozvíte zde.

Zjistit více

Zaměstnavatel

Zaměstnavatelé mají ze zákona v rámci sociálního zabezpečení řadu povinností, od placení pojistného po předávání různých tiskopisů. Jaké povinnosti to konkrétně jsou a jak na podání tiskopisů se dozvíte zde.

Zjistit více

OSVČ

Je podnikání hlavním zdrojem vašeho příjmu nebo si podnikáním přivyděláváte? Vše o povinnostech OSVČ nejen v důchodovém pojištění se dozvíte zde.

Zjistit více

Nepříznivý zdravotní stav

Zajímá vás, jaké úkoly plní lékaři lékařské posudkové služby? Vše o lékařské posudkové službě a jejích činnostech se dozvíte zde.

Zjistit více

Práce a pobyt v zahraničí, EU

Pracujete/pracovali jste v zahraničí či jste v cizině žili? Vše o podmínkách vzniku nároku na důchod nebo nemocenské dávky se dozvíte zde.

Zjistit více

Odškodnění

Vše o podmínkách a poskytování tzv. odškodňovacích dávek vyplácených zpravidla osobám poškozeným totalitními režimy se dozvíte zde.

Zjistit více
Životní situace Životní situace