ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

15 09/2023 Praha

První poradenský den k důchodům pro francouzsky hovořící klienty v Praze

15. 09. 2023

Ve čtvrtek 12. října 2023 se v Praze uskuteční první poradenský den týkající se důchodového pojištění, na nějž srdečně zveme francouzsky hovořící klienty, kteří pracují nebo pracovali ve Francii a v České republice. Dotazy budou zodpovídat odborníci z České správy sociálního zabezpečení, zajištěno bude i tlumočení.

Konzultace jsou pro klienty bezplatné a jejich cílem je poskytnout osobní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Francie i České republiky. Odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) budou odpovídat na jejich dotazy ohledně nároků z českého systému důchodového pojištění. Dozvědí se aktuální informace o podmínkách nároku na důchod v ČR, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod do zahraničí, jak se vyplácí důchod do zahraničí a další praktické informace. Na místě je zajištěno tlumočení.

Poradenský den se koná:

  • ve čtvrtek 12. října 2023 od 8:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 13:30 hodin

(poslední konzultace bude vyřízena ve 14:00)

  • v klientském centru ČSSZ na adrese: Křížová 25, 225 08 Praha 5

Doporučujeme se ke konzultaci objednat online přes webovou aplikaci: webcall.cssz.cz.

Zájemci budou potřebovat průkaz totožnosti. Doporučujeme si vzít s sebou také doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo), případně korespondenci s institucemi důchodového pojištění apod.