ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

24 03/2022 Praha

Své důchodové nároky můžete konzultovat s odborníky v rámci česko-německých poradenských dnů

24. 03. 2022

V pořadí již 38. česko-německé poradenské dny k důchodovým nárokům se uskuteční 5.-6. dubna v Domažlicích. Kvalifikovaní odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Deutsche Rentenversicherung (DRV) zodpovědí dotazy klientů týkající se podmínek nároku na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod a poskytnou i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení.

Mezinárodní poradenské dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné předešlé ročníky. Konzultace jsou pro klienty zcela bezplatné a jejich cílem je poskytnout osobní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Německa i České republiky. Na jednom místě se od odborníků obou institucí dozvědí aktuální informace o podmínkách nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod a jaké doklady k podání žádosti potřebují. Pro zodpovídání dotazů je tým konzultantů sestaven z českého a německého odborníka a tlumočení je jako vždy zajištěno. S sebou by si zájemci o konzultaci neměli zapomenout přinést potřebné doklady o pojištění a občanský průkaz nebo cestovní pas.

Více informací se dozvíte v informačním letáku.