ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

20 10/2021 Praha

Své důchodové nároky můžete konzultovat s odborníky na česko-rakouských poradenských dnech

20. 10. 2021

V pořadí již 11. česko-rakouský poradenský den k důchodům se uskuteční 2. listopadu ve Vídni. Kvalifikovaní odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Pensionsversicherungsanstalt (PV) zodpovědí dotazy klientů týkající se podmínek nároku na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádosti o důchod, ale i stavu probíhajícího důchodového řízení.

Mezinárodní poradenské dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné minulé ročníky. Konzultace jsou pro klienty zcela bezplatné a jejich cílem je poskytnout osobní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Rakouska i České republiky. Na jednom místě se od odborníků z obou institucí dozvědí aktuální informace o podmínkách nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod a jaké doklady k podání žádosti potřebují. Pro zodpovězení dotazů je tým konzultantů sestaven z českého a rakouského odborníka a tlumočení je v případě potřeby zajištěno. S sebou by si zájemci o konzultaci neměli zapomenout přinést potřebné doklady o pojištění a občanský průkaz nebo cestovní pas. Doporučujeme objednat se na přesný čas poradenství předem na některém z telefonních čísel.