ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

2 03/2023 Praha

On-line seminář ke slevám na pojistném sklidil řadu pozitivních ohlasů

2. 03. 2023

Česká správa sociálního zabezpečení uspořádala on-line seminář k právní úpravě slev na pojistném pro zaměstnavatele a mzdové účetní, který se uskutečnil 23. 2. 2023. Během semináře byly účastníkům srozumitelně vysvětleny veškeré podmínky nároku na slevu včetně uplatnění a názorných příkladů v souvislosti s možností uplatnění slevy na pojistném za specifické skupiny zaměstnanců od února 2023. Pro ty, kteří se semináře nemohli účastnit, jsme z celého semináře vytvořili videozáznam.

Seminář probíhal prostřednictvím aplikace Microsoft Teams a účastnilo se ho přes 500 přihlášených, kteří na samotném konci hodnotili seminář velmi kladně. Z on-line semináře byl vytvořen videozáznam, který je veřejně dostupný na YouTube kanále nebo si ho můžete spustit přímo níže:

 

Během semináře mohli přihlášení rovněž pokládat dotazy, které se postupně sesbíraly a vytvořil se z nich soubor nejčastějších otázek a odpovědí. Vzhledem k velkému množství specifických dotazů budou postupně zveřejňovány i další odpovědi a to v sekci slevy na pojistném na webu ČSSZ.

Na základě velmi pozitivních reakcí od účastníků on-line semináře by Česká správa sociálního zabezpečení chtěla i v budoucnu pokračovat v proklientském přístupu v poskytování informací a uskutečňovat obdobné možnosti ve vzdělávání při dalších zásadních změnách právních úprav.