ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

6 03/2023 Praha

15. slovensko-český poradenský den k důchodům – tentokrát v Košicích

6. 03. 2023

Přiblížil se Vám věk odchodu do důchodu a pracovali jste nebo stále pracujete ve Slovenské i České republice? Chcete se dozvědět, jak uplatnit svoje důchodové nároky v obou zemích? Pak máte ideální příležitost. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociálna poisťovňa (SP) pořádají již 15. společný poradenský den k důchodům. Odborníci z obou národních institucí budou k dispozici 27. dubna 2023, v budově pobočky slovenské Sociální pojišťovny v Košicích.

Cílem poradenského dne je poskytnout osobní konzultaci klientům, kteří získali doby důchodového pojištění jak v České republice, tak na Slovensku. Na jednom místě se tak od specialistů z obou institucí mohou dozvědět, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují, jakým způsobem se důchod z ČR na Slovensko a opačně vyplácí a řadu dalších praktických informací.

Místo a čas, kdy se poradenský den koná:

  • Sociální pojišťovna, Festivalové náměstí 1398, Košice
  • Čtvrtek 27. 4. 2023 od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin

Na konzultaci je nutné se předem objednat na telefonním čísle + 421 906 171 635 nebo na e-mailu: prihlasovanie@socpoist.sk.

Ke konzultaci budou zájemci potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Poradenství je vždy poskytováno bezplatně.

Poradenské dny k „česko-slovenským“ důchodům se konají vždy 2x ročně, střídavě na území Slovenské a České republiky. Aktuální informace naleznou klienti vždy na www.cssz.cz.

Potřebné informace k poradenskému dni v Košicích se také dozvíte z informačního letáku (PDF 7,52 MB).