ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

Aktuality pro vývojáře mzdových a personálních systémů


Nový SSL certifikát epodani.cssz.cz pro komunikaci s VREP / APEP

Dne 15.8.2022 v pozdních odpoledních hodinách dojde u adresy epodani.cssz.cz ke změně SSL certifikátu, kterým je tato adresa zabezpečena. I nadále bude použit důvěryhodný certifikát od vydavatele „GeoTrust EV RSA CA 2018“. Veřejná část nového SSL certifikátu s platností do 4.9.2023 je k dispozici na webových stránkách ČSSZ v sekci Ke stažení pro služby e - Podání.

V testovacím prostředí byl nový SSL certifikát pro t-epodani.cssz.cz již nasazen.

9. 8. 2022

Upozornění na odstávku systému ve dnech 19. – 20. 8. 2022

Oznamujeme, že od pátku 19. 8. 2022 od 18:00 h do soboty 20. 8. 8:00 h bude ePortál ČSSZ a systém eNeschopenky mimo provoz v důsledku nezbytné technické údržby. Po dobu odstávky bude možné podat e-Podání na systém APEP(VREP), nebude možné vyzvednout odpověď (protokol o zpracování) ani využít služby DZDPN. Děkujeme za pochopení.

4. 8. 2022

Upozornění na odstávku systému v testovacím prostředí dne 2.6.2022 od 10:00 do 14:30

Oznamujeme, že ve čtvrtek 2. 6. 2022 od cca 10:00 h do cca 14:30 h proběhne v důsledku nezbytné technické údržby odstávka testovacího prostředí systému pro příjem a zpracování e-Podání.

Děkujeme za pochopení.

31. 5. 2022

Informace k datům eNeschopenky od 1. 1. 2020


Data o pracovních neschopnostech svých zaměstnanců mohou zaměstnavatelé získávat několika způsoby:

Pozn.: pro notifikace do datové schránky a speciální e-podání DZDPN je společná dokumentace.

 

Zmocnění ke službám pro zaměstnavatele a k odesílání e - Podání

Pokud tyto služby pro zaměstnavatele nespouští oprávněná osoba k datové schránce, je nutné udělit konkrétní osobě (zaměstnanci, účetní) i pověřené osobě k datové schránce zmocnění k těmto službám. Také je nutné udělit zmocnění osobě, která bude odesílat speciální e-podání DZDPN (to platí obecně pro všechna ostatní e-Podání).

K vystavení Plné moci doporučujeme použít aplikaci ePortálu ČSSZ Správa plných mocí. Aplikace je k dispozici všem klientům, kteří se k ePortálu přihlásí. Výhodou aplikace je, že při správném vyplnění je Plná moc zavedena/změněna/zrušena on-line.

Jako alternativu k aplikaci Správa plných mocí lze ke zmocnění jiného subjektu využít interaktivní tiskopis Plná moc ke službám a tiskopisům ČSSZ. Pro zmocněné subjekty (zpravidla daňové poradce nebo mzdové účetní) je k dispozici tiskopis Oznámení o zmocnění ke službám a tiskopisům ČSSZ (pro zmocněnou osobu).

[další informace viz.: Plné moci (zmocnění) a Registrace na okresní správě sociálního zabezpečení k e - Podání za zaměstnavatele (zasílanému s uznávaným elektronickým podpisem prostřednictvím VREP/APEP)]

 

Zaměstnavatel je dále povinen odesílat e - Podání NEMPRI a nové e - Podání HZUPN:

Obecné informace k eNeschopence pro zaměstnavatele jsou zveřejňovány na: https://www.cssz.cz/web/eneschopenka/zakladni-informace-pro-zamestnavatele

Archiv pro vývojáře mzdových systémů (prezentace z konferencí aj.)

 

Informace pro implementaci služeb e - Podání