ČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

1 10/2018 Praha

Dnešní den je Mezinárodním dnem seniorů

1. 10. 2018

Ať už se Vám blíží důchodový věk nebo Vás problematika důchodů jen blíže zajímá, rádi bychom Vám nabídli několik užitečných a praktických  informací:

Všechny nezbytné informace z oblasti důchodů - nárok na důchod, výpočet důchodu, jeho výplata a mnoho dalších informací jsou připraveni Vám poskytnout naši odborníci na okresních správách sociálního zabezpečení a v klientském centru při pražském ústředí ČSSZ, na které se můžete s důvěrou obrátit. Všechny potřebné informace o starobních důchodech a jak o ně žádat naleznete také na:

S dotazy týkajícími se důchodového, ale i nemocenského pojištění se můžete obracet každý pracovní den také na naše odborníky na bezplatné informační lince 800 050 248.

Jak jsou důchody vypláceny? Na účet nebo v hotovosti, ale způsob výplaty důchodu lze samozřejmě kdykoliv změnit. ČSSZ vyplácí důchody buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu bydliště. Občan si volí způsob výplaty důchodu při podání žádosti o dávku důchodového pojištění s tím, že kdykoliv později může požádat ČSSZ o změnu. Přesný postup, jak to udělat, najdete ZDE (PDF 154,87 kB).

Zaujaly Vás důchody? Spoustu zajímavých dat o důchodech doplněných grafy nabízí naše Statistická ročenka z oblasti důchodového pojištění za rok 2017. Podívat se do ní můžete ZDE.