Dnešní den je Mezinárodním dnem seniorů

Ať už se Vám blíží důchodový věk nebo Vás problematika důchodů jen blíže zajímá, rádi bychom Vám nabídli několik užitečných a praktických  informací:

 

Všechny nezbytné informace z oblasti důchodů - nárok na důchod, výpočet důchodu, jeho výplata a mnoho dalších informací jsou připraveni Vám poskytnout naši odborníci na okresních správách sociálního zabezpečení a v klientském centru při pražském ústředí ČSSZ, na které se můžete s důvěrou obrátit. Všechny potřebné informace o starobních důchodech a jak o ně žádat naleznete také na:

S dotazy týkajícími se důchodového, ale i nemocenského pojištění se můžete obracet každý pracovní den také na naše odborníky na bezplatné informační lince 800 050 248.

Jak jsou důchody vypláceny? Na účet nebo v hotovosti, ale způsob výplaty důchodu lze samozřejmě kdykoliv změnit. ČSSZ vyplácí důchody buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu bydliště. Občan si volí způsob výplaty důchodu při podání žádosti o dávku důchodového pojištění s tím, že kdykoliv později může požádat ČSSZ o změnu. Přesný postup, jak to udělat, najdete ZDE.

Zaujaly Vás důchody? Spoustu zajímavých dat o důchodech doplněných grafy nabízí naše Statistická ročenka z oblasti důchodového pojištění za rok 2017. Podívat se do ní můžete ZDE.