7. slovensko-český poradenský den nabídne konzultaci s odborníky na oblast důchodů. Tentokráte v Popradu

Praha 6. 4. 2017

Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete na Slovensku a v České republice? Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila slovenská Sociální pojišťovna poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí poradí ve středu 26. dubna 2017 v popradské pobočce Sociální pojišťovny.

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout konkrétní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky. Na jednom místě se tak od kvalifikovaných odborníků z obou institucí dozvědí, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují apod. Nabízí se jim tedy příležitost informovat se o svých důchodových nárocích z obou států.

 

Místo a čas, kdy se poradenský den koná:

  • pobočka Sociální pojišťovny v Popradu, adresa: 1. Mája 4053/24, Poprad
  • středa 26. 4. 2017, od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h.  

 

Na konzultace je vhodné se předem objednat:

 

Poradenství bude poskytováno jako vždy bezplatně. Přednost budou mít předem objednaní klienti, kteří se dostaví ve stanovený čas. O poradenské dny k „česko-slovenským“ důchodům je tradičně velký zájem.

Lidé, kteří přijdou na konzultaci, by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Tyto poradenské dny jsou pořádány 2x ročně již od roku 2014, uskuteční se tedy již posedmé. Konají se střídavě na území Slovenska a České republiky. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Ve spolupráci s dalšími zahraničními partnery pořádá ČSSZ také česko-německé a česko-rakouské poradenské dny.