Již popáté budou mít lidé příležitost poradit se o důchodech s odborníky. Tentokrát v Košicích

Praha 29. 2. 2016

Pracovali jste nebo pracujete na Slovensku i v České republice a blíží se vám důchodový věk? Máte jedinečnou příležitost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Ve středu 13. dubna 2016 připravila slovenská Sociální pojišťovna ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) poradenský den. Uskuteční se už popáté. Poradit se s odborníky bude tentokrát možné v košické pobočce Sociální pojišťovny.

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout individuální konzultaci občanům, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují atd.

Poradenský den se uskuteční ve středu 13. 4. 2016, v čase od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h na pobočce Sociální pojišťovny v Košicích, na adrese Festivalové náměstí 1, Košice.

Na konzultace, které budou tradičně poskytovat odborníci z obou institucí bezplatně, je třeba se předem objednat:

Zájemci o konzultaci by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Na jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut a přednost budou mít předem objednaní klienti.

Česko-slovenské poradenské dny jsou pořádány od roku 2014 vždy 2x ročně, a to střídavě na území České republiky a Slovenska. Tato forma konzultací navazuje na tradici úspěšných česko-německých a česko-rakouských poradenských dnů, které ČSSZ ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá již řadu let a o které je pokaždé velký zájem. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

letak