V pondělí 30. 11. 2015 se uskutečnilo na ústředí ČSSZ jednání k vyhodnocení česko-německých poradenských dnů v oblasti důchodů za rok 2015

Mezinárodní poradenské dny, které od roku 2006 pořádají společně Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a německá důchodová instituce Deutsche Rentenversicherung (DRV), proběhly letos v říjnu již po dvacáté.

Konají se střídavě v ČR a Německu a od zavedení této tradice je již navštívilo bezmála 2,5 tisíce klientů, kterým čeští a němečtí odborníci poskytli téměř 5 tisíc konzultací týkajících se důchodových nároků v obou státech. Tyto česko-německé poradenské dny jsou velmi vítanou službou, kterou oceňují klienti i organizátoři. Pro klienty je přínosné obdržet na jednom místě komplexní a fundované informace.  Na pravidelném hodnocení této aktivity, které se naposledy uskutečnilo právě včera, tj. 30. listopadu v Praze, bylo dohodnuto, že v příštím roce se budou poradenské dny konat v březnu opět  v Norimberku a v říjnu v Chebu. V červnu 2016 se také uskuteční pravidelný poradenský den v Pasově, který se letos konal poprvé.

Jednani k poradenskym dnum

Setkání proběhlo v přátelské atmosféře a  zúčastnili se ho zástupci  ČSSZ a DRV