Důchodové záležitosti občané sedlčanského regionu vyřídí od června jen na OSSZ Příbram

Praha, 15. 5. 2015

S postupem času, kdy se významně změnilo vyřizování důchodových záležitostí občanů, může jedině sídlo Okresní správy sociálního zabezpečení Příbram poskytnout občanům sedlčanského regionu plnohodnotné služby. To je důvodem ukončení poradenské činnosti z oblasti důchodů v prostorách Městského úřadu Sedlčany.

Posledním dnem, kdy občané sedlčanského regionu budou moci využít služeb OSSZ Příbram v kanceláři Městského úřadu Sedlčany, bude středa 3. června 2015. Vedení OSSZ Příbram o tom v březnu letošního roku informovalo představitele města Sedlčany a veřejnost.

Poradenská kancelář OSSZ Příbram v Sedlčanech měla od prvopočátku svůj úřední den pouze jedenkrát v měsíci a v posledních letech již poskytovala pouze obecné důchodové poradentství bez jakékoliv možnosti ušetřit klientovi nutnou cestu na OSSZ Příbram. Obecné informace k důchodům lze však poskytnout i telefonicky, ale vyřídit konkrétní důchodovou záležitost jako je např. sepsání žádosti o důchod může klient z regionu jen na OSSZ Příbram. 

Od konce března mají nejen občané sedlčanského regionu možnost sjednat si termín konzultace online prostřednictvím webových stránek ČSSZ na adrese: http://objednani.cssz.cz/. Možnost navštívit OSSZ bez předchozího objednání je pochopitelně zachována.

Kancelář OSSZ Příbram v Sedlčanech fungovala více než 25 let a zřizovala se v době, kdy k vyřízení důchodových záležitostí stačil úředníkům jen psací stroj a zákon v papírové podobě, protože agenda týkající se důchodů bývala mnohem jednodušší a bez zásadních vazeb na další systémy.