Slovensko-český konzultační den k důchodům se bude začátkem dubna konat v Bratislavě

Praha 6. 3. 2014

Historicky první slovensko-český konzultační den k důchodům proběhne v Bratislavě 2. 4. 2014. Je určen zejména lidem, kteří pracovali nebo pracují v České republice a na Slovensku, aby mohli osobně projednat své důchodové nároky s odborníky.

Mezinárodní konzultační den připravily společně Sociální pojišťovna a Česká správa sociálního zabezpečení. Jeho cílem je informovat občany, kteří získali doby důchodového pojištění na území České republiky a Slovenska o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, dále jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují a další užitečné informace.

Konzultační den se uskuteční ve středu 2. 4. 2014 v Informačně-poradenském centru Sociální pojišťovny v Bratislavě, v ulici 29. Augusta č. 8 a 10, a to od 9:00 h do 12:00 h a od 13:00 h do 16:30 h. Na konzultace, které budou poskytovány bezplatně, je třeba se předem objednat na telefonním čísle +421 906 173 211 nebo na e-mailové adrese: nikola.sutovska@socpoist.sk. Zájemci o konzultaci by si s sebou měli přinést doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Plakát SK-CZ dny