Česká správa sociálního zabezpečení má nového náměstka

Praha 11. 1. 2008

Náměstkem ředitelky České správy sociálního zabezpečení se 2. ledna 2008 stal na základě výběrového řízení Ing. Jan Šrank (58). Do funkce jej jmenovala ředitelka ČSSZ JUDr. Božena Michálková. 

Nový náměstek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1990 až 1995 pracoval ve vedoucích pozicích nadnárodního koncernu, pak čtyři roky jako velvyslanec České republiky v Tunisku. Po návratu se jeho práce opět zaměřila na oblast zahraničních vztahů, a to například na Magistrátu hlavního města Prahy, v České správě sociálního zabezpečení či na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Ing. Jan Šrank hovoří francouzsky, německy a anglicky. Je ženatý a má jednoho syna. V České správě sociálního zabezpečení, kterou jako náměstek ústředního ředitele v letech 2001 až 2005 připravoval nejdříve na vstup do Evropské unie, později na zvládnutí „evropských“ agend, má nově na starosti úsek ekonomickosprávní a úsek informačních a komunikačních technologií. Jak sám říká: “Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. ČSSZ je nyní jiná, než když jsem ji začátkem roku 2006 opouštěl. Stojí před námi nové cíle a já věřím, že se nám je společně podaří zvládnout.“