Fotografická soutěž časopisu Národní pojištění má své vítěze

Praha 14. 12. 2006

Ve středu 13. prosince 2006 vedení České správy sociálního zabezpečení vyhlásilo výsledky fotografické soutěže odborného časopisu Národní pojištění s názvem „Lidé kolem nás“. Stalo se tak v klientském centru Pražské správy sociálního zabezpečení v Trojské ulici v Praze 8. Součástí vyhlášení byla vernisáž výstavy nejlepších 21 snímků.

Do soutěže se přihlásilo 34 lidí, kteří poslali celkem 74 fotografií do třech kategorií – děti, rodina a senioři.

Ceny - certifikát na 5 tisíc Kč a roční předplatné časopisu Národní pojištění, které věnoval vydavatel časopisu, předal autorům vítězných snímků Mgr. Luboš Vaněk, náměstek ústředního ředitele pověřený řízením ČSSZ. Vítězi jednotlivých kategorií se na základě hodnocení odborné poroty stali:

Kategorie děti: Lubomír Petr z Mořkova s fotografií nazvanou Kuk.

Kategorie rodina: Petr Kliment ze Svitav s fotografií Dotyk.

Kategorie senioři: Markéta Hritzová z Prahy s fotografií Nespěcháme.

Odbornou porotu, která vyhodnotila přihlášené snímky, tvořili: ředitel KSSZ pro Královéhradecký kraj a amatérský fotograf Mgr. Karel Bauer, specialistka na PR & Marketing Mgr. Kateřina Beránková, ředitelka odboru komunikace ČSSZ Mgr. Štěpánka Filipová, zástupce vydavatele časopisu - jednatel firmy BMSS-Start František Mandát, profesionální fotograf Michal Pavlík, šéfredaktorka časopisu Národní pojištění Ing. Jiřina Šafrová a zástupce grafického studia Commando Petra Šedivá.

Všechny přihlášené snímky rovněž soupeřily o Cenu zaměstnanců ČSSZ, kterým bylo roční předplatné časopisu Národní pojištění. V intranetovém hlasování uvnitř ČSSZ dostala nejvíce hlasů fotografie Petra Klimenta ze Svitav – Dotyk. Názor zaměstnanců se tak shodl s výběrem odborné poroty.

Časopis Národní pojištění vydává již 37. rokem Česká správa sociálního zabezpečení. Jeho první fotografická soutěž „Lidé kolem“ probíhala od 1. září do 31. října 2006. Zúčastnit se jí mohl každý kromě organizátorů akce podle přesně stanovených pravidel.

Nejlepší snímky lze zhlédnout na výstavě v klientském centru Pražské správy sociálního zabezpečení, Trojská 1997/13a, Praha 8, a to až do 31. ledna 2007.


Fotografie z výstavy si můžete prohlédnout zde.