ČSSZ představila svá e - Podání na veletrhu Invex

31. 10. 2005

Více než 500 lidí navštívilo stánek České správy sociálního zabezpečení na veletrhu Invex. Konal se v Brně od 24. do 27. října a šlo o 15. ročník. ČSSZ prezentovala elektronická podání evidenčních listů důchodového pojištění a přihlášek a odhlášek k nemocenskému pojištění.

Na Invexu své služby pomocí moderních komunikačních a informačních technologií ČSSZ představila v rámci prezentací Ministerstva informatiky. Kromě stánku, na kterém se lidé vedle služeb ČSSZ mohli seznámit právě s projekty Ministerstva informatiky a také s elektronickým podpisem České pošty, vystoupil vrchní ředitel úseku informačních a komunikačních technologií Ing. Vladimír Fanta s příspěvkem na téma e – Podání na konferenci MI ČR. V něm mimo jiné zaznělo, že ČSSZ připravuje tzv. e – formuláře, které v budoucnosti přispějí k minimalizaci klasických tiskopisů.

e – Podání ČSSZ umožňuje buď na médiích (CD či disketách) nebo prostřednictvím Portálu veřejné správy. PVS přitom ČSSZ preferuje, portál chápe jako potřebné centrum pro elektronické transakce všech orgánů veřejného sektoru. Elektronicky podaných dokumentů ČSSZ je v současné době více než 5,4 miliony.

Fotografie z veletrhu si můžete prohlédnout zde.