Ústřední ředitel ČSSZ se setkal s novým premiérem

Praha 3. 5. 2005

O situaci v České správě sociálního zabezpečení informoval nového premiéra ČR Jiřího Paroubka v pátek 29. 4. 2005 na Ministerstvu práce a sociálních věcí ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr. Panu premiérovi prezentoval činnosti ČSSZ a aktuální výsledky v oblasti e - Podání evidenčních listů důchodového (ELDP), za které ČSSZ nedávno získala cenu ministra informatiky.

Ústřední ředitel Jiří Hoidekr mimo jiné uvedl, že elektronická podání ELDP přes Portál veřejné správy jsou novou službou ČSSZ, kterou organizace hojně využívají. Zdůraznil přitom unikátní princip služby: „Státní správa definuje podmínky a ostatní je věc byznysu.“ U příležitosti ročního výročí vstupu České republiky do Evropské unie Jiří Hoidekr informoval pana premiéra také o tom, že ČSSZ zvládla vstup do EU bez nárůstu systemizovaných míst. Tzv. „evropských úkonů“, které pro veřejnost Česká správa sociálního zabezpečení zajišťuje, ale neustále přibývá.

Nový předseda vlády ČR Jiří Paroubek zavítal na Ministerstvo práce a sociálních věcí proto, aby se seznámil s jeho činností. Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach panu premiérovi představil členy vedení MPSV a informoval ho o právních úpravách, na kterých ministerstvo pracuje. Jiří Paroubek se mimo jiné zajímal o aktuální výsledky v oblasti zaměstnanosti, nový zákoník práce, zákon o nemocenském pojištění a také o důchodovou reformu. 

Fotografie ze setkání si můžete prohlédnout zde.