Vzdělávání až 300 zaměstnanců umožní nové výukové středisko ČSSZ v Karlových Varech

Karlovy Vary 14. 3. 2005

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr a ředitelka personálního odboru ČSSZ Miluše Hájková v pondělí 14. března 2005 slavnostně otevřeli výukové středisko České správy sociálního zabezpečení v Karlových Varech. Finanční prostředky na jeho vybudování poskytla Evropská unie v rámci twinningového projektu Phare s názvem „Vybudování školicí kapacity ČSSZ“. Celkem se jednalo o 525,6 tisíc eur. Dalších 87,731 milionů korun šlo z rozpočtu České republiky.

Slavnostního uvedení do provozu se zúčastnili zástupci Karlovarského kraje, města Karlovy Vary, Úřadu práce a dalších organizací státní správy. Nechyběli hosté z Parlamentu České republiky - senátoři i poslanci, ani média.

Výukové středisko se nachází v kompletně zrekonstruovaných prostorách někdejšího divadla Motýl. Oprava budovy začala v listopadu 2003 a středisko zahájilo činnost v únoru 2005. První měsíc provozu přinesl i první statistiky - během 20 pracovních dnů bylo odučeno 223 hodin, vystřídalo se 35 lektorů a prvních 128 zaměstnanců tak mohlo obdržet historicky první „Osvědčení o školení“ ve výukovém středisku ČSSZ v Karlových Varech.

Součástí moderního pracoviště na úrovni vzdělávacích center Evropské unie jsou moderní učebny vybavené výkonnými počítači či videotechnikou, buňky pro simultánní tlumočení, a rovněž ubytovací kapacita pro 52 lidí. Lektorský sbor, který ve středisku působí, tvoří erudovaní odborníci s pedagogickým talentem z řad vlastních zaměstnanců ČSSZ, vyučovat budou i profesoři právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kolegové z partnerských institucí ze zemí Evropské unie či specialisté Evropské komise.

Česká správa sociálního zabezpečení výukové středisko velmi potřebovala. Dosud totiž měla pouze dvě pracoviště, v každém z nich se mohlo najednou vzdělávat maximálně 30 osob. Česká správa sociálního zabezpečení má přitom celkem cca. 8 000 zaměstnanců. Moderní prostory v Karlových Varech umožňují, aby se najednou školilo téměř 300 lidí. Celoživotní vzdělávání zaměstnanců České správy sociálního zabezpečení je především zárukou poskytování kvalitnějších služeb veřejnosti.

Fotografie ze slavnostního otevření si můžete prohlédnout zde.
Podrobnější informace k výukovému středisko najdete v tomto letáku.