Turecká delegace jednala na ČSSZ o formulářích pro sociální zabezpečení

Praha 29. 6. 2004

Podoba formulářů a sjednocení postupů nutných k naplňování česko - turecké smlouvy o sociálním zabezpečení z roku 2003. To bylo hlavní témata celodenního jednán expertů ČSSZ a Turecka. Konalo se v úterý 29. června 2004 v ústředí ČSSZ. Českou delegaci vedl náměstek ústředního ředitele ČSSZ pro evropskou koordinaci a mezinárodní vztahy Ing. Jan Šrank, tureckou stranu místopředseda instituce sociálního zabezpečení Ministerstva práce a sociálních záležitostí Oktay Uzunoglu.

Jednání se týkalo především Správního ujednání, které je nedílnou součástí zmiňované Smlouvy mezi Českou republikou a Tureckem o sociálním zabezpečení. Dokument mimo jiné definuje styčná místa v obou zemích - jedno z nich je právě ČSSZ - která spolu komunikují a usnadňují styk mezi institucemi obou států.

Turecká delegace na závěr debaty odsouhlasila formuláře, které bude používat ČSSZ při provádění česko – turecké smlouvy. Na základě české a anglické verze formulářů připraví turecká strana svou verzi v tureckém jazyce. ČSSZ ji pošle nejpozději 30. září 2004.

Fotografie z návštěvy turecké delegace si můžete prohlédnout zde.