Pracovnici České správy sociálního zabezpečení napadl nespokojený klient

Praha 2. dubna 2004

Zřejmě pokuta za nepředložení „Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ“ za rok 2002 rozzuřila klienta jednoho z pracovišť České správy sociálního zabezpečení. Zhruba před dvěma týdny napadl ředitelku OSSZ Kladno. Muž na ženu zaútočil v její kanceláři ze zadu francouzskou holí. Několikrát ji silně udeřil, až upadla, přitom jí sprostě nadával a vyhrožoval. Ženě přiběhli na pomoc její spolupracovníci. Útočníkovi se ale podařilo utéct.

Ředitelka kladenské OSSZ skončila v nemocnici s otřesem mozku a pohmožděninami. V péči lékařů zůstala necelý týden. Nyní je v domácím ošetřování, v kterém bude ještě nejméně dva týdny. Případ vyšetřuje policie jako trestný čin útoku na veřejného činitele.

Vedení České správy sociálního zabezpečení poskytlo napadené zaměstnankyni veškerou pomoc. Ve spolupráci s policií se snaží zabránit tomu, aby k podobným případům docházelo. Pracoviště, kde k incidentu došlo, nyní policie pravidelně kontroluje. V kancelářích zaměstnanců, do nichž mají vstup klienti, chce vedení ČSSZ nainstalovat tzv. bezpečnostní tlačítka.