Návštěva delegace výboru pro sociální a rodinné záležitosti Parlamentu Maďarské republiky

Praha 17. 10. 2003

Rozdíly v systému sociálního zabezpečení České a Maďarské republiky, úloha a význam fondů, možné změny sociálního pojištění po vstupu do Evropské unie. To byla hlavní témata jednání vedení ČSSZ s delegací výboru pro sociální a rodinné záležitosti Parlamentu Maďarské republiky.

Delegaci ve složení pan Lajos Korózs - místopředseda výboru pro sociální a rodinné záležitosti Parlamentu Maďarské republiky, paní Gabriella Béki - místopředsedkyně výboru, Dr. Erika Szabó - místopředsedkyně výboru, Imre Zsolt - poslanec, člen výboru a Dr. Judit Hegedús - tajemnice výboru v ústředí České správy sociálního zabezpečení přijal ústřední ředitel ČSSZ Ing. Jiří Hoidekr a náměstek pro evropskou integraci a mezinárodní vztahy Ing. Jan Šrank. Jednání se zúčastnila také vedoucí metodického oddělení důchodového pojištění JUDr. Helena Pelikánová.

Česko – maďarské jednání se dotklo i důchodového věku a plánu obou zemí na jeho postupné zvyšování. Maďarská delegace také informovala o tom, že se v Maďarsku od výše platby pojistného odvíjí úleva na daních, vedení ČSSZ mimo jiné hovořilo o důchodové reformě a průměrné výši starobního důchodu v České republice.


Fotografie z návštěvy maďarské delegace si můžete prohlédnout zde.