Fotogalerie 2011

12. 12. 2011

Tématem celostátní porady vedení ČSSZ byla optimalizace výkonu prováděných agend

Ústřední ředitel ČSSZ prof. JUDr. Vilém Kahoun, Ph.D. vyhodnotil na celostátní poradě vedení ČSSZ plnění prioritních úkolů. Hlavními tématy pracovní porady, která se konala 6. a 7. 12. 2011 v Seči na Chrudimsku, se stalo dodržování správních lhůt, doba řízení o přiznání důchodu, účast ČSSZ na celorezortních kontrolách a klientský přístup.
17. 10. 2011

Zaměstnanci ČSSZ úspěšně zakončili 9. ročník specializačního kurzu Právnické fakulty UK

Celkem 27 zaměstnanců České správy sociálního zabezpečení ukončilo již 9. ročník specializačního kurzu Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
18. 8. 2011

Vedení slovenské Sociální pojišťovny navštívilo ČSSZ

Ústřední ředitel České správy sociálního zabezpečení prof. JUDr. Vilém Kahoun, Ph.D. přijal v úterý 16. srpna 2011 vedení slovenské Sociální pojišťovny v čele s jejím generálním ředitelem PhDr. Lubošem Lopatkou, PhD.
17. 8. 2011

Posudkoví lékaři se setkali na celostátní poradě v Praze

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce zkvalitnit a modernizovat systém posuzování zdravotního stavu pro účely přiznávání dávek, například příspěvku na péči. V úmyslu má také zajistit ověřování kvality vydávaných posudků.
22. 6. 2011

Celostátní porada ČSSZ: Úspory, kontrola, klientský přístup a rostoucí počty exekucí

Na úspory v činnosti organizace, zlepšení kontrolní činnosti, problematiku stále rostoucího množství exekucí a zlepšení klientského přístupu se zaměřila celostátní porada ČSSZ. Ta se na počátku tohoto týdne uskutečnila v Seči na Chrudimsku.
20. 5. 2011

Čínská delegace navštívila ČSSZ

Čínská delegace navštívila ČSSZ, a to v rámci mezivládního projektu EU a Čínské lidové republiky. Zástupci ČSSZ seznámili čínské experty především s prováděním důchodového a nemocenského pojištění v ČR.
5. 4. 2011

ČSSZ na ISSS v Hradci: Digitalizace dokumentů a eNeschopenka

Své aktivity z oblasti rozvoje informačních a komunikačních technologií představila Česká správa sociálního zabezpečení 4. a 5. dubna na 14. ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), konané v Hradci Králové. Odborní pracovníci ČSSZ v rámci tématických bloků konference představili dvě oblasti – Elektronické dokumenty v ČSSZ a Elektronickou neschopenku. 
1. 4. 2011

Ministr Jaromír Drábek otevřel novou pobočku ČSSZ v Opavě

Okresní správa sociálního zabezpečení Opava se přesunula do nově postavené vlastní budovy v Krnovské ulici 75. Slavnostně byla budova předána do plného užívání za účasti ministra práce a sociálních věcí Ing. Jaromíra Drábka a dalších zástupců vedení MPSV i ČSSZ. Dosud OSSZ Opava sídlila od podzimu 1990 v pronajatých prostorách dřívější výpravní budovy ČSAD.
18. 3. 2011

OSSZ Cheb: příjemnější prostředí pro klienty místo obchodů

Česká správa sociálního zabezpečení dokončila výraznou úpravu prostředí svého pracoviště v Chebu. Většina klientů Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) Cheb tak bude vyřízena v novém klientském centru v přízemí s bezbariérovým přístupem, v podstatně kulturnějším prostředí, než dříve na úzkých chodbách v patrech. Klientské centrum nahradilo původní obchody v přízemí.
19. 1. 2011

ČSSZ navštívil po třech letech parlamentní výbor pro sociální politiku

Seznámit se se současným chodem České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) se 19. ledna 2011 přišlo 12 členů Výboru pro sociální politiku Poslanecké snemovny parlamentu ČR. Předchozí takové setkání se uskutečnilo v dubnu 2008.