Požadavky na využívání interaktivních tiskopisů na ePortálu ČSSZ

ČSSZ umožňuje vyplnění, odeslání a vytištění vybraných tiskopisů pomocí interaktivních formulářů na svém ePortálu. Skupinu nových interaktivních tiskopisů ČSSZ postupně rozšiřuje.

 

Požadavky na využívání interaktivních tiskopisů ČSSZ

Počítače, notebooky

Pro odesílání interaktivních tiskopisů s elektronickým podpisem je třeba na PC a noteboocích povolit internetovému prohlížeči instalaci doplňku FormApps Plugin / FormApps Signing extension. Tento doplněk zajišťuje funkcionalitu pro podepisování uznávaným elektronickým podpisem. Instalace doplňku se nabídne automaticky při prvním otevření tiskopisu či při zjištění jeho novější verze.

Poznámka pro uživatele počítačů s omezenými administrátorskými právy

V prohlížeči MS Internet Explorer vyžaduje instalace doplňku (ActiveX) práva administrátora, v prostředích Google Chrome a Firefox (Java applet) vyžaduje práva administrátora pouze instalace běhového prostředí Java a samotný doplněk pak již práva administrátora nevyžaduje.

 

Mobilní telefony, tablety

Pro použití na tabletech nebo chytrých mobilních telefonech je třeba stáhnout aplikaci FormApps Mobile. Aplikace FormApps Mobile zajišťuje funkcionalitu pro odesílání tiskopisů s elektronickým podpisemy. Aplikace je dostupná zdarma v  App Store, Google Play a Windows Store.

 

Pokračovat na  

 Přejít na ePortál ČSSZ