Banner publikace

Novinky

13. 8. 2014

Vysvětlujeme deset nejčastějších mýtů o důchodech

Důchody. Téma, o které se lidé zajímají. Přesto je spojeno s mnoha mýty a nejasnostmi. Česká správa sociálního zabezpečení proto objasní nejčastější z nich, tentokrát takové, které se týkají výpočtu a výše důchodu.
7. 8. 2014

Bankovní institut a Česká správa sociálního zabezpečení: Studenti i klienti si mohou zjistit informace on-line. Stejně jako v bance

Informační technologie mají lidem usnadnit život. Nezávisle na tom, zda se jedná o školu, banku nebo státní organizaci. Samozřejmostí dneška jsou tak osobní informace on-line, ke kterým se lze dostat díky bezpečné elektronické komunikaci. Na vysoké škole třeba k výsledkům zkoušek, v ČSSZ k informacím o dobách sociálního pojištění, které jsou důležité v souvislosti s důchodem.
4. 8. 2014

Důvodem nejkratší pracovní neschopnosti je chřipka, naopak nejdelší způsobí tuberkulóza

Nemoci dýchací soustavy byly v prvním pololetí roku 2014 nejčastější příčinou vzniku dočasné pracovní neschopnosti, ale současně měly nejkratší průběh. Nejdéle trvala DPN při tuberkulóze a onkologických onemocněních.
4. 8. 2014

Počet pracovních neschopností se meziročně snížil o 14 %, lidé ale stonali o 5 dní déle

Téměř 660 tisíc ukončených dočasných pracovních neschopností evidovala k 30. 6. 2014 ČSSZ. Oproti stejnému období loňského roku se počet dočasných pracovních neschopností snížil o 14 %. Lidé stonali v průměru 46 dnů, což ve srovnání s prvním pololetím minulého roku znamená, že se doba trvání jednoho případu dočasné pracovní neschopnosti prodloužila téměř o 5 dní.
1. 8. 2014

Kluby Na cestě připravují mladé lidi z dětských domovů na další život

V dětských domovech žije přes čtyři tisíce dětí. Co ale nastane poté, co dosáhnou dospělosti a domovy opustí? Jak je připravit na přechod do běžného života, tedy na dobu, kdy cestičky neumetou tety a vychovatelé? Jedním z projektů, které se snaží mladým lidem opouštějícím dětský domov cestu usnadnit, jsou Kluby Na cestě.
30. 7. 2014

Počet příjemců českého důchodu v cizině stoupá, k 30. 6. jich ČSSZ evidovala přes 82 tisíc

ČSSZ k 30. červnu letošního roku do zahraničí vyplácela český důchod 82 432 důchodcům. Počet příjemců českého důchodu v cizině od konce loňského roku vzrostl o více než 2 200. Nejvíce důchodů vyplácí ČSSZ tradičně na Slovensko (26 207 příjemců), dále do Spolkové republiky Německo a do Polska.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj

Důležitá sdělení

2. 6. 2014

Informace pro příjemce důchodů z České republiky, které jsou zasílány na bankovní účty v Bulharsku

V červnu 2014 obdrží ti příjemci důchodů, kterým je důchod vyplácen z České republiky na jejich bankovní účet v Bulharsku, naposledy poštou od ČSSZ vytištěný tiskopis Potvrzení o žití. ČSSZ jim společně s tímto tiskopisem zašle i dopis s oznámením o změně systému výplat důchodů z České republiky na bankovní účty v Bulharsku.
11. 2. 2014

OSVČ

Interaktivní formulář "Přehled OSVČ" za rok 2013 ve formátu zfo i pdf je ke stažení v sekci Tiskopisy OSVČ.
23. 1. 2014

Aktuální informace pro OSVČ, které jsou účastné nemocenského pojištění

Pro potřeby snadnější orientace v problematice stanovení měsíčního základu NP OSVČ (novelizovaného ustanovení § 5b odst. 3 zákona č. 589/1992 Sb., účinného od 1. 1. 2014) a bezproblémového provádění nemocenského pojištění OSVČ uvádí ČSSZ konkrétní návod, jak postupovat při stanovení měsíčního základu NP OSVČ.