banner call centra
Banner poutající na publikace

Novinky

1. 7. 2015

První červencový den patřil na ČSSZ slavnostnímu aktu složení služebního slibu

Vedoucí pracovníci České správy sociálního zabezpečení dnes v pražském ústředí slavnostně složili služební slib do rukou ústředního ředitele ČSSZ Viléma Kahouna.
29. 6. 2015

Během léta ČSSZ vybraným ročníkům rozešle přehled dob důchodového pojištění

Automaticky, aniž by museli žádat, rozešle  ČSSZ mužům ročníku narození 1954 a ženám ročníku narození 1957 v průběhu prázdninových měsíců informace o stavu jejich důchodového konta, tj. přehledy dob důchodového pojištění evidovaných v ČSSZ. Budou rozesílány postupně během několika týdnů formou obyčejné poštovní zásilky a vlastníkům datových schránek bude přehled zaslán do datové schránky.
19. 6. 2015

Ukončili jste právě studium? Pojistné na sociální zabezpečení platit nemusíte. Až od zahájení výdělečné činnosti

Řada studentů, kteří v těchto dnech ukončili nebo ukončí studium, se zajímá, zda a od kdy musí odvádět pojistné na sociální zabezpečení. Absolventi, kteří po skončení studia nezačnou pracovat nebo se zaregistrují na úřadu práce, povinnost platit pojistné na důchodové pojištění nemají. Až když nastoupí do zaměstnání, začne za ně pojistné odvádět jejich zaměstnavatel.
16. 6. 2015

Důchodové poradenství. S novináři jihočeského regionu na toto téma hovořili zástupci OSSZ České Budějovice

A právě oblasti důchodů se z velké části věnoval kulatý stůl, u kterého se v pondělí 15. června potkali regionální novináři a OSSZ České Budějovice. Setkání uspořádala ČSSZ u příležitosti čtvrtstoletí své existence.
3. 6. 2015

Co vše souvisí s důchodem a o co se nejčastěji zajímají studenti. Diskutovalo se v Plzni

OSSZ Plzeň-město byla v úterý 2. června místem setkání novinářů plzeňského regionu a odborníků z OSSZ. U příležitosti 25 let od vzniku ČSSZ se u kulatého stolu diskutovaly různé otázky týkající se sociálního zabezpečení.
28. 5. 2015

Nemoci dýchací soustavy byly příčinou více než poloviny všech ukončených případů pracovní neschopnosti v prvním čtvrtletí roku 2015

Z celkového počtu 492 066 ukončených dočasných pracovních neschopností od ledna do března 2015 se totiž právě nemoci dýchací soustavy týkaly přesně 265 533 případů. Vyplývá to z údajů ČSSZ.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Online objednání na pracoviště

Důležitá sdělení

10. 2. 2015

Podání přehledu o výši pojistného (PVPOJ) pomocí mzdových programů

Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních programů doporučujeme, aby se v případě zamítnutí svého podání nejprve obrátili na dodavatele/výrobce svého programu, aby ověřili, že v těchto programech je implementováno takové zpracování elektronického podání (vytvoření datové věty) PVPOJ 2015, které je v souladu s pokyny (specifikací datové věty), zveřejněnými pro vývojáře na webových stránkách ČSSZ.
4. 2. 2015

Pojištění OSVČ

Služba Inventury OSVČ za rok 2014 je dostupná prostřednictvím internetové aplikace ePortál.
4. 2. 2015

Pojistné na sociální zabezpečení

Pro podání přehledu o výši pojistného odváděného za zaměstnance a za zaměstnavatele za leden 2015 a za následující měsíce roku 2015 je důležité používat aktuální tiskopis. Je k dispozici v nové interaktivní verzi. Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních (mzdové, účetní, personální) programů, doporučujeme, aby u dodavatele/výrobce jimi užívaného programu ověřili, že je aktuální podle parametrů roku 2015.