banner call centra
Banner na informační materiály

Novinky

27. 11. 2015

Provoz pokladen OSSZ bude v prosinci omezen

ČSSZ informuje klienty o změně provozu pokladen, která souvisí s koncem letošního roku. Pokladny pro výběr pojistného na sociální zabezpečení v hotovosti na okresních správách sociálního zabezpečení, na Pražské správě sociálního zabezpečení a jejich územních pracovištích, na Městské správě sociálního zabezpečení v Brně (dále jen OSSZ), budou otevřeny naposledy v pondělí 21. 12 2015.
26. 11. 2015

Klienti ČSSZ si na možnost online objednávek ke konzultacím rychle zvykli. Využívají je především pro důchodové záležitosti

Více než 5,5 tisíce klientů ČSSZ se v období od dubna do října 2015 ke konzultaci s odborníky na OSSZ objednalo online. Nejvíce službu využívali lidé v Praze a ve středních Čechách. Ředitelé pracovišť se shodují, že nejčastěji se klienti „přes počítač“ objednávají k řešení svých důchodových záležitostí (důchody starobní, invalidní, pozůstalostní). Online termín si rezervují především pro sepsání žádosti o důchod.
24. 11. 2015

Vilém Kahoun: Silná a stabilní. Taková je ČSSZ i díky soudržnosti jejích zaměstnanců

Stalo se tradicí, že se vedení ČSSZ ke konci roku schází na své celostátní poradě. Konala se i letos, a to v pondělí 23. a v úterý 24. 11. Hlavními projednávanými tématy byl zákon o státní službě, rekapitulace letošního roku a výhled na nadcházející rok.
18. 11. 2015

S nemocnými členy rodiny zůstávají doma zpravidla ženy, ošetřovné čerpaly třikrát častěji než muži

Z dat ke třetímu čtvrtletí roku 2015 lze vyčíst, že s nemocnými členy rodiny zůstávaly doma zpravidla ženy. Vyplývá to z údajů ČSSZ. Ošetřovné k 30. 9. 2015 totiž ženy nově čerpaly v 246 864 případech, zatímco muži „jen“ v 75 783 případech. Celkem se ve sledovaném období ošetřovné vyplácelo 324 636 pojištěncům, z toho 248 493 ženám a 76 143 mužům.
13. 11. 2015

Agresivní klient vyhrožoval pracovníkům klientského centra ČSSZ zabitím

Zaměstnanci ČSSZ byli opět vystaveni hrubému násilí klienta. Výhružky se snesly na hlavu zaměstnanců klientského centra pro důchodové pojištění v Křížové ulici v Praze 5. Klient se 3. listopadu domáhal vyplacení „stržených“ peněz ze svého důchodu z již „zastavené“ exekuce. Opakovaně na zaměstnance křičel: „Jestli mi nevrátíte peníze do 13. listopadu, všechny tady zabiju!“.
10. 11. 2015

Okresní správa sociálního zabezpečení Nový Jičín má novou ředitelku

Ústřední ředitel České správy sociálního zabezpečení prof. JUDr. Vilém Kahoun, Ph.D., jmenoval dne 9. 11. 2015 Mgr. Alenu Štoudkovou do funkce ředitelky Okresní správy sociálního zabezpečení Nový Jičín a vedoucí služebního úřadu. Mgr. Štoudková je v rámci ČSSZ první vedoucí služebního úřadu, která byla jmenována na základě výsledků výběrového řízení, realizovaného podle zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě.

Kontakty

Mapa krajů Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Online objednání na pracoviště

Důležitá sdělení

27. 8. 2015

e - Podání

e - Podání Přílohy k žádosti o dávku - upozornění pro klienty (vývojáře a SW firmy) V dubnu tohoto roku byla spuštěna nová služba NEMPRI15, která nahradila stávající službu NEMPRI10. V souladu s avizovaným ukončením souběhu služeb e - Podání NEMPRI10 s novou službou NEMPRI15 upozorňujeme, že od 1.9.2015 již nebude ČSSZ přijímat e - Podání NEMPRI10. Věříme, že přechodné období souběhu obou služeb (prodloužené z původně plánovaného jednoho měsíce na 5 měsíců) dalo všem dostatečný prostor na přechod k nové verzi NEMPRI15. Děkujeme za pochopení
10. 2. 2015

Podání přehledu o výši pojistného (PVPOJ) pomocí mzdových programů

Podávajícím, kteří zasílají přehled o výši pojistného prostřednictvím svých speciálních programů doporučujeme, aby se v případě zamítnutí svého podání nejprve obrátili na dodavatele/výrobce svého programu, aby ověřili, že v těchto programech je implementováno takové zpracování elektronického podání (vytvoření datové věty) PVPOJ 2015, které je v souladu s pokyny (specifikací datové věty), zveřejněnými pro vývojáře na webových stránkách ČSSZ.
4. 2. 2015

Pojištění OSVČ

Služba Inventury OSVČ za rok 2014 je dostupná prostřednictvím internetové aplikace ePortál.